Міжнародний день рідної мови ![](https://lh4.googleusercontent.com/oouVheYArs2S0SUk6cMMF6_nkrdLV-nBfeIBV0IrfguASbfiSNKXh2JKX1qeSMMzxOprZ6MAyX2aLMUAdknhiXtbXu_GauZr3NgujTCEIJumcy2wfR3MmDWX0NxaC1LueKDkUQ)
Ми з нею відомі усюди,
усе в ній, що треба нам, є,
а хто свою мову забуде,
той серце забуде своє.
Вона, як зоря пурпурова,
що сяє з небесних висот,
і там, де звучить рідна мова,
живе український народ.
В. Сосюра
21 лютого 2020 року традиційно в НВК «Любисток» відзначили Міжнародний день рідної мови. Розпочався – експрес-повідомленням про історію виникнення свята «Мова – духовний скарб нації», яке підготувала для учнів школи І ступеня вчителька української мови та літератури Харовська І.В. разом з учнями 10 класу.
Учні 5-11 класів на уроках української мови написали навчальні та тренувальні диктанти з тем: «Україна – наша земля, наша Батьківщина», «Україна в нас одна».
Цікавими фактами про українську мову в формі челенжу ділилися з п’ятикласниками учні 9-А класу, вчитель української мови та літератури Золотарюк Г.Є.
Продемонстрували знання рідної мови й учні 9-Б класу. Мовознавча гра «Ерудит», яку провела учителька Куцук Г.В., дала можливість дев’ятикласникам розкрити в собі юного мовознавця, дослідника рідного слова. Не залишились осторонь і семикласники: під час «Поетичної паузи», декламуючи поезію Олександра Олеся, Володимира Сосюри, Сидора Воробкевича, Дмитра Павличка, пропагували рідне слово, змалювали його красу. Змагалися в умінні презентувати практичні навички використання мовних знань на бліц-турнірі учні 10 класу, вчителька Куцук Г.В. Цікаво та інформативно, ново й багато пройшов мовознавчий турнір «Слово до слова — зложиться мова», який організувала для учнів 6-х класів учителька Мандрик С.В. Шестикласники продемонстрували знання з української мови, виховали відповідальність за «життя» мови як коду нації.
Упродовж дня усі учасники освітнього процесу в НВК мали змогу переглянути книжкову виставку «Мова – духовне багатство народу», що містила інформацію не тільки про красу та багатство української мови, а й цікавинки з її історії.
Для кожної людини її рідна мова була і залишається найдорожчою у світі, бо саме вона визначає пам’ять народу.
![](https://lh4.googleusercontent.com/tG2g6YkyNZjDw4SCJY38yajrnsausxg_u8eUUJz5pK7AJYJGPE3V0QzYOOPhupD9Xq81DLpFlI2hZY8eW4V8X8cp-RXo0xnggfzMqvSNSZhI9n1rLyHBpbce_IEMaXh0k1CYBA) ![](https://lh4.googleusercontent.com/gPYmCaMmx4sPOLSOW3kPKPFtF31QPQLHWKk_5pdSOHu2RADiOw8S1ziML6uzUhsunOF0yJQBr9DWN5idKgEt-cDmm6hSBifpGR6BUdQymb0zre1F11TEfUtP2d02IbJWKgh4sw) ![](https://lh5.googleusercontent.com/QO7X3lrjC6QKbr0471-sJxJcmyPH2-BgRYObXYCc3OznyYRKBhogkqh0-6k25W-fpvdv4CS63fKrOdAtGrf246vX0GJ7m4aAVQX8E1g1S8R8KHewFV_PV67sVmcl2xQyMaqjYQ) ![](https://lh3.googleusercontent.com/_XrSNvdQDxjYeRaA6H_O4D48pcvDVOpOUhCA8eRYEstH9EXITeJIqrwM8OkRUWY8F8OGQc1Hj-YTiVUiuJwJvo9W11DzMcIThc4rQ0kMemN9yP4-R6Jf5jWm0lQs4EzCJgc_bw) ![](https://lh3.googleusercontent.com/Z_e5SruWArz4FJZIJniGUNlhvKeFDZgUSE926bZ6g_fm6xG74U9jd_Q38TRdvVtOSjwOTUPYBQrVMOBD4qGP6ak9F3FcDnQAuJR6lu5vphBr9Rw2eWbVLZ-TovCR2IDELVqVnw)
![](https://lh5.googleusercontent.com/L8bdAkupr5weV4K2_Whe5szJA_O7GlHP-3-H1QzS2aKRwpnjpAotGJQUwCV3eAZXSpdIF0Th9XYsPGTIzdXY20hpIVyagpDADsTqPzRzY4El1PjetkRfMMrhND2fkhfhdr46tw) ![](https://lh4.googleusercontent.com/m2iySlWnaVtKTzf34HHVrhJ8z4ibO6g-_9wrBP8C6uaLg-Fu8-RKeIyYTrFtiTJ343n2uqACc7l7hiOBajVTMhmyCpJVTh3TLCK-fLc9zYD10dV8zVvTAkAw38MTK73bvGCumg)
|